مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین:برخورد قانونی با کارفرمایان در استفاده از اتباع بیگانه فاقد پروانه اشتغال

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین:برخورد قانونی با کارفرمایان در استفاده از اتباع بیگانه فاقد پروانه اشتغال

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین، مسعود بابایی اظهار کرد: برخورد قانونی با کارفرمایان در استفاده از اتباع بیگانه فاقد پروانه اشتغال در این استان صورت می‌گیرد.

وی در خصوص قوانین جاری اتباع خارجی در کشورمان افزود: بر اساس ماده 120 قانون کار جمهوری اسلامی ایران اتباع بیگانه نمی‌توانند در ایران مشغول به کار شوند مگر آنکه اولاً دارای روادید ورود با حق کار مشخص بوده و ثانیاً مطابق قوانین و آئین‌نامه‌های مربوطه، پروانه کار دریافت کنند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قزوین تصریح کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یا ادارات کل تعاون کار و رفاه اجتماعی در این استان با رعایت شرایط ذیل در مورد صدور روادید با حق کار مشخص برای اتباع بیگانه موافقت و پروانه کار صادر کنند.

بابایی ادامه داد: مطابق اطلاعات موجود در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی یا ادارات کل تعاون کار و رفاه اجتماعی در استان در میان اتباع ایرانی آماده به کار افراد داوطلب واجد تحصیلات و تخصص مشابه وجود نداشته باشد، نیز از جمله این موارد است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قزوین اضافه کرد: همچنین بر اساس ماده 122 قانون کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، ادارات کل تعاون کار و رفاه اجتماعی در این استان می‌تواند نسبت به صدور، تمدید و تجدید پروانه کار افراد تبعه بیگانه‌ای که حداقل 10 سال مداوم در ایران اقامت داشته باشد، اقدام کنند.

بابایی بیان کرد: ادارات کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قزوین نیز می‌تواند برای تبعه بیگانه‌ای که دارای همسر ایرانی باشد، مهاجران کشورهای بیگانه خصوصاً کشورهای اسلامی و پناهندگان سیاسی به شرط داشتن کارت معتبر مهاجرت و یا پناهندگی و پس از موافقت کتبی وزارتخانه‌های کشور و امور خارجه نسبت به صدور، تمدید و تجدید پروانه کار افراد تبعه بیگانه‌ اقدام کنند.

وی افزود: با توجه به صراحت ماده 181 قانون کار، کارفرمایانی که اتباع بیگانه را که فاقد پروانه کار هستند و یا مدت اعتبار پروانه کارشان منقضی شده است به کار گمارند و یا اتباع بیگانه را در کاری غیر از آنچه در پروانه کار آنها قید شده است، بپذیرند و یا در مواردی که رابطه استخدامی تبعه بیگانه با کارفرما قطع می‌‌شود مراتب را به وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی یا ادارات کل تعاون کار و رفاه اجتماعی در استان اعلام نکنند، با توجه به شرایط و امکانات خاطی و مراتب جرم به مجازات حبس از 91 تا 180 روز محکوم می‌شوند.


تاريخ: ۱۳۹۳/۸/۲۰